Mahallenin Delisi
ORDU

Mahallenin Delisi Web Sayfasına Hoşgeldiniz

ORDU FM CANLI
Genel

SEVİLMEDİN

- 19 Haziran 2018

SEVİLMEDİN

İçim bilinmezlikler ülkesi..Her insanda bir anlam arıyorum.Karşılığını çoğu kez bulamasam da yorgunluğuma değen bir şeyler olsun istiyorum.Kaybettiklerim var elbet bir de bilemediklerim…
Bir şey hariç!
O da nasıl sevilmediğim.
Bir insan sevgisizliğini gizleyemez.Gerçekler gözlerinden taşar,bir kızgınlık anında sözleri perdeleyemez itilmişliğini..Bıçak kesiği gibi keser atar tüm umutlarını…
Gerek duymaz özlem dolu sözcüklere..Basittir cümleleri..Konuşmayı öğrenen bir bebek gibi..Tek kelimeyle vurur,senin o havada asılı kalan hislerini..
Sen bilirsin sevilmediğini,o söyleyemez..İliklerine işlemiş bir yalanla kokusuna sarılırsın..Adına umut dersin,bense sevilmedin derim.
Kimse sevgisizliğine anlam yüklemez.Geçiştirir seni her sözünde,gözlerinde görürsün,içinde boşluğa denk geldiğini..Her kelime çınlamaya dönüşür kendi sesinde..Acı gösterir,senin bastırmaya çalıştığın kimsesizliğini..
Çokça özür diler mesela,biraz vicdanı kalmışsa kırdığını görür ve üzülür.Ama değiştiremez o çaresizliği..
En büyük düşmanı sen olursun bir anda..Belki çok sevildiği için kaldıramaz bu acizliği..
Kendini değer görmez belki..Ya da inanamaz bu kadar özel olduğuna..Ama saklayamaz işte,hayallerinde senin yerinin olmadığını..
O yola çıkmıştır,bir durak,bir dinlenme odası görüp biraz durmak istemiştir.Sakinliğine aldanıp seviyor sanmışsındır.Ummadığı bir coşkuyla karşılanmış,şaşkınlığıyla belki gerçekçi olamamıştır.Ya da sevilmek,güvenmek iyi gelmiştir yaralarına.Sen nasılsa mutlusun onun yanında.Sorgulamazsın,anlatmazsın..
Canı yolda olmak isteyen birini, ellerinde valiziyle tutamazsın..Gidecekse o yol evi olur.Seviyorum diyerek inandıramazsın yolun çıkmaz sokak olduğuna..
Ayaklarına kapanmak anlamsızdır.Bilirsin gideceğini ama beklersin..biraz daha biraz daha..Aslında sen de bilemezsin neyi beklediğini..
Öldürücü bir darbe mi görmek istediğin?Hislerini kökünden kazıyacak sihirli bir sözcük mü?
Hiç biri!
Sana verebileceği en büyük cezayı o ayaklarına verdiği yönle anlayacaksın.En keskin küfürleri de duysan acın eksilmeyecek..Bir kere sevebildiysen insanı kalbinden…En çirkin sıfatları da giyse dudakları hiçbir şey bitmeyecek..
Hadi bir cesaret!Sevilmediğini itiraf et!
Yanacak için,ellerin,düşlerin..Söz ama sadece bir kere..
Güçleneceksin kendine söylediğin yalanlar karşısında.
Uğruna boğulduğun denizlerden çekilecek bedenin.
Durak olmaktan vazgeçip yolun sonu sen olacaksın.
Uğruna yorgunluklar edinecekler,düşecekler ama yine de sen diye gelecekler.
Sen bilirsin sevmenin kutsallığını,aşkın nasıl yarım bırakıldığını.Bir tatlı söz uğruna,gönlünün nasıl hırpandığını…
Kimseye benzeme!
Hadi bir cesaret!
Sevilmedin işte…

Nyks’s Soul

ETİKETLER
BENZER YAZILAR

YORUM YAP

❅❄❆ SUYUN ÜZERİNDEKİ HALKALAR GİBİYİZ SENİNLE , ❅❄❆
❅❄❆ BİRLİKTE BÜYÜYORUZ AMA ...❅❄❆
❅❄❆ DOKUNAMIYORUZ BİRBİRİMİZE ...❅❄❆
【◄ MAHALLENİN DELİSİ © ►】